Proelium[PL] Strona Główna
Portal  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Komputer :)
Autor Wiadomość
id:58 

Wysłany: 2017-05-18, 19:27   Komputer :)

Siemka, ojciec planuje w przeciągu 2-3 miesięcy kupić kompa typowo do gier. Chce przeznaczyć na niego około 3-3.5k, monitor zostaje ten co ma teraz. Możecie coś polecić ? Gotowiec, składak ? Ja szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy w ostatni raz coś grałem, wypadłem całkowicie z tematu procesorów, grafik itd, szczerze mówiąc nawet nie wiem ile ,,aktualne" gry potrzebują ramu dlatego pomyślałem o was :D

Mam nadzieje że ktoś jeszcze żyje na tym forum :P

I chuy ! 

Wysłany: 2017-05-18, 20:16   

eee dziadu mlody xD skladak jak sam sobie poskladasz :P szczerze nie biegne teraz za technologią ale myśle ze 20 min poswiecisz na czytanie testów na benchmarku albo pcformat czy cos z takich wiarygodnych stron i sam zobaczysz co jest grane. A jesli chodzi o ramy to mi sie wydaje ze to taka bardziej drugorzędna sprawa mozesz sobie nawet 16GB wrzucic co przy slabym procesorze dysku czy kulawej plycie gowno da. :D z racji ze malo osob gra to i malo pewnie teraz w tym siedzi :D

Wysłany: 2017-05-18, 23:20   

Bruni cały czas pewnie w temacie :D Może po prostu w CF'a ludzie nie grają :) Ram to tylko przykład był aż tak to w tyle nie jestem xD

6^6*656-3427+12! 

Wysłany: 2017-05-19, 14:37   

W tej kategorii cenowej, to nie będzie łatwo, tutaj masz gotowce, a tutaj taki sobie składaczek, który wyszedł troszkę ponad limit :( klikasz w link i wchodzisz do konfiguratora, pamięć w 1 kostce 8GB, abyś mógł sobie kiedyś dokupić kolejną i mieć 16GB RAM z taktowaniem 2400 GHz, do tego szybki dysk systemowy na SSD 128GB, a na dane drugi zwykły talerzowy 1TB, procesor z odblokowanym mnożnikiem (K) 7-mej generacji, grafika jedyna dla graczy: Nvidia w wersji z możliwością podkręcania, no i odpowiedni zasilacz, który to pociągnie.

Możesz sobie odpuścić zakup dysku talerzowego, jeśli jakiś masz wolny na stanie, tak samo z czytnikiem CD/DVD to Ci akurat wyjdzie w zakresie cenowym. Co do systemu, to kupujesz na allegro kluczyk za 30 PLN ;)

Tutaj masz coś jeszcze do poczytania: komputer dla gracza do 4000 zł

6^6*656-3427+12! 

Wysłany: 2017-05-19, 15:31   

Jak usunąłem dodatkowy dysk, to mogłem zmienić chłodzenie na mocniejsze, dysk SSD na taki z szybszym zapisem (w tej samej cenie) i w tym zestawie już nic bym więcej nie zmieniał. Płyta główna jest wystarczająca, nie przewiduję, abyś kupował do niej coś jeszcze na PCIe x16, za to masz dwa x4. No i obudowa, wybrałem taką, ale zawsze możesz wybrać inną, tyle że ta ma wiatraki, których w innych może nie być.

link do schowka dla konfiguratora

Wysłany: 2017-05-19, 19:13   

Dzięki Bruni, wiedziałem że moge na Ciebie liczyć :D Pokażę ojcu mam nadzieje że nie będzie Januszował na własną rękę ,,bo sie zna" :)

Odpowiedz do tematu